Skrundas jauniešu centrs
07.09.2017
Smiltenes novada dome
30.06.2017

Valmieras
5. vidusskola


Projekta mērķis – nodrošināt lieljaudas projekciju ar vienu projektoru uz diviem skatuves ekrāniem, no kuriem viens izvietots skatuves priekšā, otrs – skatuves aizmugurē


 • Sarežģītība
 • Izmaksas
 • Laiks

Vēlamies padalīties ar padarīto


Aktu zāle ir skolas kultūras dzīves centrs, kur norit gan svinīgi pasākumi, gan skolēnu izrādes. Kvalitatīva projekcija ļauj šiem notikumiem risināties jaunā, augstākā kvalitātes līmenī.
Mūsu speciālistiem nereti jāpieņem radoši lēmumi un jāpielāgojas dažādiem apstākļiem. Arī Valmieras 5. vidusskolā bija nepieciešams oriģināls risinājums - aprīkot aktu zāli tā, lai projekciju varētu izmantot gan prezentācijām un multimediju atspoguļošanai zāles priekšā, gan kā fonu teātra izrādēs un tautas deju skatēs. Lai iekļautos budžetā, divi atsevišķi lieljaudas projektori un projekcijas ekrāni nebija iespējami, tāpēc mūsu speciālistiem nācās rast neordināru risinājumu. Šajā gadījumā lieliski piemērots bija Vivitek lieljaudas projektors.
Ar tālvadības pulti tiek veikta attēla mērogošana un fokusēšana. Piemeklējām arī atbilstošu lēcu, lai vienu un to pašu projektoru varētu izmantot gan projekcijai uz 6 m plata rāmja ekrāna skatuves aizmugurē, gan uz 4 m plata elektriski nolaižamā ekrāna skatuves priekšā. Jāizceļ arī tas, ka paši izstrādājām īpašu rāmja ekrāna konstrukciju, kāda mūsu sadarbības partneru produktu klāstā nebija atrodama. Tā kā šīs skatuves aizmugurē atrodas logi, caur kuriem ieplūst dienasgaisma, projektam nācās meklēt oriģinālu risinājumu, radot savu konstrukciju.

Izmantotās iekārtas

 • Projekcijas ekrāns
  Adeo Professional 400 / 1 gab.
 • Projekcijas materiāls
  ADEO Easy Surface 500 / 1 gab.
 • Lieljaudas projektors
  Vivitek DU6675 / 1 gab.
 • Projektora lēca
  Vivitek standart zoom / 1 gab.