Kādēļ skārienekrāni šobrīd izglītībai var palīdzēt vairāk nekā jebkad agrāk?

Šobrīd mēs dzīvojam ļoti neskaidros apstākļos un nevaram paredzēt, kas notiks tuvākā vai tālākā laikā. Tas, par ko varam būt droši — mūsu dzīves un arī izglītības nozare ir mainījušās uz visiem laikiem.

Ik dienu mēs saņemam jaunu informāciju, kas liek pārvērtēt esošo situāciju un meklēt veidus, kā rast pēc iespējas veiksmīgākus risinājumus. Izglītības jomā vairākumam moderno sabiedrību ir nācies pielāgot to, kā tiek pasniegtas mācību stundas — gan ieviešot jaunus darba mehānismus, kādi līdz šim mums nebija jāapsver, gan tādēļ, ka ir jārada piemērots saturs, vienlaikus jaunos veidos nodrošinot saziņu ar skolēniem.

Situācija katrā valstī ir atšķirīga, tomēr arī katrā valstī pastāv dažādi apstākļi, tādēļ nevar izdarīt vispārīgus spriedumus par to, kāda būs jaunā kārtība izglītības nozarē. Šobrīd ir valstis/izglītības iestādes, kas mēģina klasēs atgriezties pie tādas kārtības, kāda tā bija pirms pandēmijas, citas mēģina apvienot attālās un klātienes mācības, savukārt vēl citas izvēlas organizēt attālās mācības īstermiņā vai tikai uz noteiktu laiku.

Trīs visbiežāk sastopamie scenāriji ir šādi:

  • Klātienes mācības — neatkarīgi no tā, vai skolēnu skaits klasē paliek nemainīgs vai tiek samazināts, palielinot klases telpu, skolotāju darba maiņu vai pašu skolotāju skaitu, ir jānodrošina nepieciešamā distance gan pašu skolēnu starpā, gan starp tiem un skolotāju. Ir svarīgi nodrošināt iespēju no katras darbavietas viegli mijiedarboties ar pārējiem klasesbiedriem, vienlaikus garantējot drošu attālumu un pēc iespējas samazinot inficēšanās risku. Skārienekrāns var palīdzēt atvieglot mijiedarbību starp skolotāju un skolēniem, ļaujot kopīgot saturu no galvenās ierīces (skārienekrāna) ar skolēnu ierīcēm un pretēji. Svarīgs nosacījums ir regulāra skārienekrānu un irbuļu tīrīšana. Newline skārienekrāni darbojas ar standarta pasīvā tipa irbuli, tāpēc tādus var viegli nodrošināt katram skolēnam.

  • Kombinētās mācības — klātienes nodarbības daļai skolēnu, attālās mācības pārējiem, skolas apmeklēšana pēc maiņu grafika, lai telpā vienlaikus esošais skolēnu skaits samazinātos, tomēr viņi stundas apmeklētu “kopā”. Neatkarīgi no tā vai skolēni atrodas mācību klasē (kā minēts iepriekšējā scenārijā) vai piedalās attālajā režīmā, jūs vēlēsieties ar tiem kopīgot saturu, kā arī izveidot savienojumu ar mājās strādājošajiem skolēniem, izmantojot videokonferences un skolas izvēlēto rīku piedāvātās iespējas. Lai piesaistītu skolēnu uzmanību, svarīga ir ārējā kamera, kas nodarbības laikā ieraksta skolotāja darbu ar skārienekrānu. Satura attāla kopīgošana ar skolēniem palielina iesaisti, jo skolēni redz skolotāju mijiedarbojoties, rakstot, zīmējot u.c. — gluži tāpat kā klātienes nodarbībās. Ja skārienekrānam ir iebūvēta tīmekļa kamera, to nepieciešamības gadījumā var pavērst pret klasē esošajiem skolēniem.

  • Attālās mācības — daudzas organizācijas, piemēram, prestižā Kembridžas universitāte, izvēlas nodrošināt lekcijas šādā režīmā. Tomēr daži pētnieki norāda, ka klātienes nodarbību trūkums var studentos veicināt intereses trūkumu. Lai tiešsaistes nodarbības padarītu līdzīgas klātienes nodarbībām, ieteicams kopīgot saturu un nodrošināt videokonferenci, izmantojot ārēju kameru, kas ir pavērsta pret skolotāju un nodarbības laikā filmē viņa mijiedarbību ar skārienekrānu, kā tas aprakstīts iepriekšējā scenārijā. Tādējādi ievērojami tiks palielināta skolēnu iesaiste. Varat arī ierakstīt ierastajā veidā vadītās nodarbības, lai nodrošinātu papildu priekšrocības, ko sniedz iespēja šo ierakstu noskatīties vēlāk vai atkārtoti.

Nākotni ir grūti paredzēt, bet skaidrs ir viens — ir jānotiek izmaiņām interaktīvajās mācību stundās, digitālais saturs šobrīd ir īpaši aktuāls, un svarīga loma būs rīkiem, kas nepieciešami, lai nodrošinātu mijiedarbību ar skolēniem. Tehnoloģiskā lēciena brīdis ir pienācis, un Newline var palīdzēt ikvienai organizācijai to veikt droši un viegli. Newline skārienekrāni ir saderīgi ar visiem izglītības programmatūras rīkiem un videokonferenču programmām, un tie ļoti intuitīvi mijiedarbojas ar jebkuru ierīci. Mūsu sabiedrība ir pilnībā mainījusies, un mums ir maksimāli jāizmanto visas šī brīža iespējas. Newline var palīdzēt jums nodrošināt tiešsaistes mācību stundas!

Vēlaties izmēģināt kādu no mums pieejamajiem demo skārienjūtīgajiem ekrāniem? Sazinieties ar mums!

Ar interesi par jūsu vajadzībām audiovizuālajos, ergonomiskajos un videonovērošanas risinājumos.


Strādājam, lai izprastu jūsu vajadzības un papildinātu tās ar mūsu zināšanām un pieredzi, radot personalizētus un efektīvus risinājumus.

Ja piedāvājumā neatrodi sev vajadzīgo risinājumu vai produktus, piesakieties individuālai konsultācijai.