Videonovērošanas sistēma Skrundas pastaigu taka

Pēdējo gadu viens no iecienītākajiem dabas tūrisma objektiem Kurzemē ir Skrundas pastaigu taka. Tā ir 522 metrus gara un sniedzas gar Ventas upes krastu. Takas ceļā ierīkotas atpūtas vietas un tiltiņš, kā arī atrodas Skrundas pilskalns. Taka paredzēta kā sportošanas, aktīvās atpūtas un pastaigu vieta.

2019. gadā sadarbībā ar Skrundas novada pašvaldību uzstādījām kameru, kas darbojas kā skaitītājs apmeklētāju skaita noteikšanai. Kā skaidro novada domes vadība: Kameras uzstādīšanas mērķis bija veikt apmeklētāju monitoringu dabas objektā – pastaigu takā, lai parādītu takas reālo apmeklētāju skaitu. Uzstādītais risinājums parādīja, ka pēdējā gada laikā, kopš kamera ir uzstādīta, taku ir apmeklējuši ap 40 000 cilvēku.

Kamera, kas paredzēta lietošanai āra apstākļos, darbojas kā skaitītājs, kas palīdz noteikt, cik daudz viesu, sporta un pastaigas aktīvistu ik dienas apmeklē pastaigu taku, kādi ir populārākie pastaigu takas apmeklējuma laiki un dienas. Šādas videonovērošanas sistēmas nav retums, taču šī projekta ietvaros nācās saskarties ar problēmu – pastaigu taka atrodas salīdzinoši tālu no interneta pieslēguma punktiem. Risinājumam tika uzstādīts 4G tīkla rūteris, kas nodrošina augstas kvalitātes interneta savienojumu un kameras uztverto informāciju skatīt attālināti. Veicot kvalitatīvu iekārtu uzstādīšanu un konfigurēšanu, šādai gada laikā nav jāveic nekāda apkope, tādējādi netiek patērēti papildus izdevumi par sistēmas uzturēšanu.

Lai nodrošinātu klienta vajadzības, tikai ieviesti risinājumi un uzstādītas iekārtas:

  • Kamera, kas nodrošina cilvēku uzskaiti, kad tie dodas konkrētā virzienā;
  • Interneta pieslēgums, izmantojot mobilo sakaru operatoru, lai informāciju par takas apmeklējumu varētu skatīt attālināti;
  • Iekārtu skapis komutācijas mezgla aizsardzībai pret sliktiem laikapstākļiem un citiem riskiem;
  • Īpaša iekārtu uzstādīšana, lai videonovērošanas sistēma darbotos pat vissliktākajos laikapstākļos – lietū, salā, vētras laikā, sniegputenī vai karstā vasaras svelmē;
  • Veikta konfigurācijas, lai lietotājam ir ērti un vienkārši iegūt datus un veikt secinājumus;
  • Nodrošinājām lietotāja apmācību.

Strādājam, lai izprastu jūsu vajadzības un papildinātu tās ar mūsu zināšanām un pieredzi, radot personalizētus un efektīvus risinājumus.

Ja piedāvājumā neatrodi sev vajadzīgo risinājumu vai produktus, piesakieties individuālai konsultācijai.