Video ierakstīšana un straumēšana

Ja prezentācija, sapulce vai konference ir jānodrošina vai jāpārraida vairākiem cilvēkiem, no kuriem visi nav varējuši ierasties klātienē, efektīvs risinājums ir video ierakstīšana un (vai) straumēšana. Tas atvieglo un uzlabo prezentācijas procesu un arhivē informāciju. Izmantojot videoierakstu, prezentāciju ir iespējams atkārtoti apskatīt, to digitāli prezentēt citiem vai vienkārši arhivēt, lai nākotnē tā atkal būtu pieejama. Tādējādi tiek ietaupīts arī laiks: prezentācija nav jāorganizē vēlreiz, runātājam savs stāstāmais nav jāatkārto vairākkārt un visi klausītāji saņem vienu un to pašu informāciju. Ierakstu var veiksmīgi izmantot mācību procesā skolēniem, studentiem, darbiniekiem vai personīgi sev — savai interesei un izaugsmei.

Ja prezentācija, sapulce vai cits pasākums ir paredzēts lielam skatītāju pulkam, efektīvs risinājums ir video straumēšana. Pasākumu varēs noskatīties ne tikai klātesošie, bet arī tie, kas atrodas tālu prom, — vienkārši izmantojot savu digitālo ierīci.

Šim risinājumam nepieciešamās tehnoloģijas ir kameras, video straumēšanas procesors, videoieraksta sistēma, video kodētājs. Daudzfunkciju video kodētāju un video veidošanas sistēma nodrošinās straumēšanu, ierakstīšanu un tiešraides pārslēgšanu vienuviet. Risinājumam ir arī kombinēšanas iespējas, piemēram, ekrānu sadalīšana divās daļās, bilde bildē, papildavotu pieslēgšana u. c.

Lai atvieglotu video ierakstīšanas un straumēšanas procesu, pieejamajām kamerām ir dažādas īpašās funkcijas, piemēram, sekošanas funkcija — kamera seko runātāja kustībām, lai viņš visu laiku būtu kadrā. Tas runātājam sniedz pārliecību, ka viņš būs kadrā, lai kur arī atrastos, kā arī ietaupa resursus, jo nevienam nav jāuzmana kameras novietojums.

Straumējot video, parasti tiek izmantoti divu veidu datortīkla protokoli: RTSP (The Real Time Streaming Protocol) vai RTMP (Real Time Messaging Protocol). Atšķirība starp šiem protokoliem ir straumējumā: iekšējā tīklā — tieši galalietotājam (RTSP) — vai caur kādu citu tīklu vai caur internetu — „Facebook”, „YouTube” vai citās platformās (RTMP).

Tehnoloģijas Apskatīt visas tehnoloģijas


Strādājam, lai izprastu jūsu vajadzības un papildinātu tās ar mūsu zināšanām un pieredzi, radot personalizētus un efektīvus risinājumus.

Ja piedāvājumā neatrodi sev vajadzīgo risinājumu vai produktus, piesakieties individuālai konsultācijai.